Sidan uppdaterades: 2015-04-08
Styrelse och övriga funktionärer
SSGF
Anderstorpsvägen 16
171 54 SOLNA
Epost:info@ssgf.org
Uppdrag Namn E-post Övrigt
Ordförande, webbredaktör,
ansvarig för kalendariet, kontakter Riksarkivet Arninge
Tord Påhlman tord.pahlman@tele2.se Forskning
Följer min egen släkt, huvudsakligen i Bergslagen, Uppland och Hälsingland.
Släktforskningsprogram
Holger 8
Är även medlem i
Genealogiska Föreningen, Nora släktforskarklubb, Sällskapet Vallonättlingar, Föreningen för Smedsläktsforskning.
Vice ordförande, kursverksamhet, marknadsföring, kontakter förortsgrupper och cirkelledare, programgruppsansvarig Ulf Berggren ulfbulfb@yahoo.se Egen hemsida
Sekreterare Bengt-Göran Vestin bvbenves@gmail.com
Vice sekreterare Leif Mårtensson leif.martensson@lm-konsult.net
Kassör, medlemsregister Jörgen Johansson jorgen.ssgf@myrman.se
Bokhandel, registrering Carl Szabad szabad@algonet.se Forskning
Egen anforskning i Ångermanland och Rumänien, sockengenealogi för Resele i Ångermanland, präster i Ångermanland före 1700, Diplomatarium för Norrland före 1540, ättlingar till kaptenen Henning Tideman död 1701 i Resele.
Släktforskningsprogram
Holger
Är även medlem i
Ådalens släktforskarförening, DIS-Öst, Svenska Genealogiska Samfundet.
Redaktör och ansvarig utgivare för AnRopet,
kontakter SSA, programgruppsansvarig
Chris Henning chris.henning@spray.se  
Redaktör för Nyhetsbrevet Lieselotte Jonsson lieselotte.jonsson@telia.com  
Medarbetargruppen Charlotte Hellberg charlieh68@hotmail.com
Revisorer Christer Arvas christer.arvas@tele2.se  
  Hans Blomberg hans.blomberg@bwkonsult.se  
Revisors-
suppleanter
Jan Appelquist jan.appelquist@bredband.net Forskning
Släkterna Appelquist, Ekwall, Nordenstedt, Widerström. Pappersmakarsläkter.
Släktforskningsprogram
Holger
Är även medlem i
GF, DIS, DIS-ÖST, Gotlands GF, Kronobergs GF, PLF.
Ulla Björklund ulla.a.bjorklund@outlook.com
Valberedning (sammankallande) Kristina Wennerlund Eriksson Kristina.w.eriksson@gmail.com  
Eva Löfman eva.lofman@outlook.com  
Leif Gidlöf leif.gidlof@telia.com  
Västerortsgruppen Eva Löfman eva.lofman@outlook.com  
Ulla Björklund ulla.a.bjorklund@outlook.com
Tyresö-Haninge-Ältagruppen Marianne Strömberg marianne.stromberg@bredband.net